Olejki

Dlaczego warto sięgać po olejek lawendowy?

Olejek lawendowy to naturalnej środek o wszechstronnym i dobroczynnym działaniu. Niestety nie wszyscy jeszcze znają ten specyfik, dlatego warto poświęcić mu nieco uwagi, by poznać cenne właściwości zarówno zdrowotne, jak i kosmetyczne.

Dobroczynny wpływ olejku lawendowego na zdrowie

Olejek lawendowy to jeden z wielu olejków eterycznych, który w pierwszej kolejności kojarzy się z aromaterapią oraz wykorzystywaniem go w przemyśle perfumeryjnym. Warto wiedzieć, że ten olejek o pięknym zapachu ma także liczne zastosowania zdrowotne. Wypływa on bardzo dobrze na układ nerwowy i zalecany osobom, które zmagają się z depresją oraz stanami lękowymi. Dzięki swojemu wyciszającemu działaniu będzie pomocny także przy problemach z zasypianiem.

Osoby, które często miewają infekcje układu oddechowego, również mogą wykorzystywać olejek lawendowy. Będzie on niezastąpionym składnikiem domowych inhalacji, które przynoszą szybką ulgę. Olejek lawendowy będzie pomocny także wtedy, gdy pojawią się oparzenia słoneczne. W takim przypadku warto połączyć olej roślinny z żelem aloesowym i kilkoma kroplami olejku lawendowego. Taką mieszanką należy przetrzeć oparzenie słoneczne.

Bardzo ważną zaletą olejku lawendowego jest łagodne działanie przeciwbólowe. Zaleca się stosować ten olejek na bóle mięśni oraz bóle głowy. Przynosi on ulgę nawet przy tak silnych bólach głowy, jak migrena.

Olejek lawendowy i jego zastosowanie w kosmetyce

W wielu kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej w składzie znaleźć można olejek lawendowy, gdyż ma on działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Osoby, które mają problem z wypadaniem włosów, mogą złagodzić tę przypadłość z pomocą olejku lawendowego. Wystarczy przed każdym myciem wcierać taki olejek w skórę głowy, by już po kilku tygodniach zauważyć efekty. Olejek lawendowy znajdziemy także w składzie kosmetyków myjących takich jak naturalne mydła. O dobroczynnym działaniu olejku lawendowego przekonują się także te osoby, które posiadają różne blizny. Ze względu na swoje właściwości olejek pomaga w gojeniu ran i przyspiesza znikanie blizn na twarzy i ciele. Panie, które pragną pozbyć się cellulitu, również mogą stosować olejek lawendowy. Najlepiej użyć go podczas masażu całego ciała.

Kiedy jeszcze może przydać się olejek lawendowy?

Olejek lawendowy warto stosować jako środek odstraszający owady, takie jak na przykład komary. Niektóre panie wykorzystują go także jako dodatek do środków piorących. Dzięki niemu pięknie pachną nie tylko uprane ubrania, ale także pościel. W domowych warunkach można wykorzystać olejek lawendowy jako środek oczyszczający powietrze. Możliwości zastosowania tego specyfiku jest naprawdę wiele, dlatego warto przekonać się o jego wyjątkowych właściwościach samemu i już dziś wypróbować go w swoim domu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *