Mydła

Ranking naturalnych mydeł

W ostatnim czasie dużo mówi się o tym, aby świadomie podchodzić do wyboru kosmetyków, jakich używa się do codziennej pielęgnacji. Wiele uwagi poświęca się kremom, balsamom, a także tonikom. Nie można jednak zapomnieć o tym, że tak samo należy wziąć pod lupę mydło, które stanowi podstawę pielęgnacji na co dzień. Naturalne mydło to propozycja, która powinna tak naprawdę zagościć w każdym domu na stałe.

Czym jest mydło naturalne?

Mając na myśli naturalne mydła, trzeba wziąć pod uwagę te produkty, które powstają w wyniku reakcji zmydlania tłuszczów za pomocą zasad. To te kosmetyki używane do codziennej pielęgnacji ciała, jakie zawierają w sobie naturalne olejki roślinne. Jakie? To już zależne jest od mydła, jakie się wybierze. Cechą charakterystyczną dla takich mydeł jest fakt, że nie powstają one w wielkich firmach. To za nie odpowiedzialne są na ogół manufaktury, gdzie cała produkcja odbywa się często ręcznie.

Chcąc kupić mydło naturalne, należy zwrócić uwagę na skład. Te, które zawierają w sobie tłuszcze zwierzęce, z prawdziwą naturą, mającą dobroczynny wpływ na człowieka, nie mają nic wspólnego. Oto ranking naturalnych mydeł, jakie są naprawdę godne uwagi.

Naturalne mydło z olejkiem lawendowym i masłem shea

Warto wiedzieć, że zanim takie mydło trafi do rąk klientów, może dojrzewać nawet przez trzy tygodnie w specjalnych foremkach. Dzięki takiemu zabiegowi mydło nabierze odpowiedniego kształtu, a także wchłonie dobroczynne substancje z lawendy, która ma działanie uspokajające i z masła shea wykazującego działanie nawilżające. To doskonałe oczyszczenie dla skóry i najwyższy poziom pielęgnacji.

Naturalne mydło borowinowe

Mydło borowinowe także powstaje na bazie naturalnych olejów, które tłoczone są na zimno, z dodatkiem borowiny. Polecane jest w szczególności dla tych osób, które chcą zadbać o odbudowę hydrolipidową swojego naskórka. Mowa tu w szczególności o tych osobach, które mają do czynienia z nadmiernie przesuszającą się skórą.

Naturalne, różane mydło do mycia

To delikatne, bazujące na olejkach różanych mydło, które nie narusza bezpiecznej bariery naskórka. Stosując taki produkt, można cieszyć się doskonałym oczyszczeniem i pielęgnacją całej skóry. Nie można także zapominać o obłędnym zapachu.

Mydło siarkowe

Jak sama nazwa wskazuje, to mydło bazujące na związkach siarki. To one mają właściwości wysuszające, wykazując się również działaniem antybakteryjnym. Oprócz siarki (żeby skóra nadmiernie się nie wysuszyła), w mydle znaleźć również można witaminę E, a także oliwę z oliwek. Tego typu mydło polecane jest do skóry z nadmiernym trądzikiem lub skłonnością do przetłuszczania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *