Pielęgnacja

Zadbaj o codzienną pielęgnację skóry

Nasza skóra jest narażona na działanie wielu czynników, dlatego szczególnie powinniśmy dbać o odpowiednią pielęgnację. Dbanie o skórę powinno być przede wszystkim systematyczne i wykonywane codziennie, z uwzględnieniem kilku prostych kroków, które pozwolą zapewnić jej zdrowie i piękny wygląd. O czym więc powinniśmy pamiętać, przeprowadzając rutynową pielęgnację? Jakie produkty warto stosować, a czego lepiej unikać?

Codzienna pielęgnacja — podstawowe kroki

Zdrowa, odpowiednio nawilżona i promienna skóra wymaga pielęgnacji. Nie jest to jednak trudne i pracochłonne zadanie, wymaga jedynie zachowania systematyczności. O jakie rzeczy warto zadbać? Oto podstawowe kroki w prawidłowej pielęgnacji:

Oczyszczanie – pierwszy i podstawowy krok w codziennej pielęgnacji, który polega na usunięciu zanieczyszczeń, które gromadzą się na skórze przez cały dzień; w tym celu dobrze jest użyć łagodnego środka czyszczącego, który nie wysuszy skóry, np. naturalnego mydełka;

  • Tonowanie – tonik pozwala na przywrócenie naturalnego pH skóry; może również pomóc w zminimalizowaniu widoczności porów i redukcji wyprysków;
  • Nawilżanie – odpowiednie nawilżenie jest kluczowe dla zachowania zdrowej skóry; w tym celu należy używać odpowiednich kremów nawilżających, które są pomocne w zatrzymaniu w skórze wilgoci;
  • Ochrona przeciwsłoneczna – należy pamiętać również o ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry i zminimalizować ryzyko groźnych nowotworów.

Jakie produkty stosować, a czego unikać?

Produkty, które warto stosować w pielęgnacji, powinny być przede wszystkim łagodne i nawilżające. Powinny także zapewniać jak najlepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Dobrym wyborem będą kremy nawilżające z naturalnymi składnikami, łagodne toniki, a także mydła, które nie zawierają szkodliwych substancji. Do tego celu warto wybierać mydła naturalne. Zawierają one składniki pochodzenia roślinnego, które są łagodne dla naszej skóry i zapewniają jej lepszą ochronę przed wysuszeniem.

Naturalne mydła często zawierają również oleje roślinne, takie jak olej kokosowy, olej jojoba czy olej migdałowy, które pomagają w nawilżeniu skóry i ochraniają ją przed utratą wilgoci. Czego natomiast powinno się unikać w prawidłowej pielęgnacji? Przede wszystkim zawsze warto rzetelnie analizować składy i nie wybierać produktów, które zawierają szkodliwe substancje, takie jak parabeny, SLS-y czy ftalany. Uważać należy również na kosmetyki o wysokiej zawartości alkoholu, gdyż mogą one podrażniać i przesuszać skórę. Szkodzić naszej skórze mogą także kosmetyki o zbyt mocnym działaniu lub dobrane nieodpowiednio do typu naszej cery. Produkty do pielęgnacji należy zatem wybierać świadomie i kierować się przede wszystkim dobrem naszej skóry.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *