Pielęgnacja

Masło shea – właściwości i zastosowanie

Masło shea to jeden z najbardziej popularnych składników stosowanych w kosmetykach. Ma wiele właściwości nie tylko pielęgnacyjnych, ale także leczniczych. Działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie oparzeń, ma również właściwości antybakteryjne i przeciwstarzeniowe. Jest składnikiem kremów, balsamów, a nawet produktów, które są przeznaczone do pielęgnacji włosów. Warto zatem poznać jest największe zalety i właściwości.

Jak pozyskiwane jest masło shea?

Masło shea to produkt, który jest pozyskiwany z nasion drzewa masłowego, które rośnie na terenach afrykańskich. Zebrane nasiona są rozgniatane i w ten sposób wydobywany jest biały tłuszcz, czyli popularne masło shea. Warto wiedzieć, że produkt ma zastosowanie również w kuchni, ponieważ po rozgrzaniu, przybiera formę płynną i może być wykorzystywane między innymi jako olej do smażenia potraw.

Jakie właściwości ma masło shea?

Masło shea to produkt, który wykorzystywany jest głównie do produkcji kosmetyków. Zawiera wiele witamin, wśród których warto wyróżnić witaminy A i E, które mają bardzo dobry wpływ na opóźnienie starzenia i zmniejszenie widoczności zmarszczek. Masło shea zawiera także polifenole, które mają działanie ochronne i znajdują swoje zastosowanie przy produkcji kosmetyków chroniących skórę przed promieniowaniem UV. Masło shea ma w swoim składzie również nienasycone kwasy tłuszczowe, których główną zaletą jest regeneracja i odżywianie skóry. Jest to produkt, który idealnie sprawdzi się zimą, ponieważ wzmacnia ochronę skóry podczas mrozów i uzupełnia braki lipidów.

W jakich produktach można znaleźć masło shea?

Masło shea to częsty składnik produktów, które pomagają zwalczać cellulit oraz rozstępy. Jest również jednym z głównych składników produktu, jakim jest naturalne mydło z masłem shea i olejkiem z lawendy. To częsty składnik kremów do twarzy i balsamów, ponieważ ma właściwości nawilżające i natłuszczające. Znajduje swoje zastosowanie również w produktach, które chronią skórę przed promieniowaniem.

Czy masło shea sprawdzi się do pielęgnacji włosów?

Warto wiedzieć, że masło shea jest produktem, który znalazł swoje zastosowanie również w kosmetykach do pielęgnacji włosów. Można go używać jako maski lub odżywki na włosy. Masło shea ma działanie ochronne dla włosów, dlatego warto używać tego produktu przed prostowaniem i farbowaniem włosów. Produkt pozwoli również na dogłębne nawilżenie i odżywienie włosów. Warto zatem stosować go często i regularnie, aby wzmocnić i poprawić kondycję swoich włosów

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *