Mydła

Świadoma pielęgnacja – postaw na naturalne mydła i kosmetyki ręcznie robione

Coraz częściej słyszymy w mediach o naturalnych mydłach i ręcznie robionych kosmetykach. Produkty te podbijają serca wielu ludzi na całym świecie, dzięki licznym zaletom, które płyną z ich stosowania. Zwłaszcza kiedy zestawimy je z komercyjnymi produktami kosmetycznymi, zauważymy, że warto przerzucić się na to, co może zaoferować nam natura w połączeniu z pracą ludzkich rąk.

Delikatne dla skóry

To jest dobra wiadomość dla wszystkich cierpiących z powodu wrażliwej czy alergicznej skóry — ręcznie wytwarzane kosmetyki, dzięki naturalnym składnikom oraz krótkim składom są zdecydowanie bardziej delikatne, a przy tym nie tracą na swojej efektywności. Stosowane w naturalnych kosmetykach oleje roślinne, ekstrakty i olejki eteryczne nie tylko doskonale nawilżają i odżywiają skórę, ale także zapewniają lepsze samopoczucie, dzięki właściwościom aromaterapeutycznym. Dlatego nie trzeba mieć problematycznej cery, aby cieszyć się z wartości wynikających ze stosowania kosmetyków naturalnego pochodzenia. W przeciwieństwie do produktów komercyjnych wytwarzanych na wielką skalę, ręcznie robione mydła i kosmetyki mogą być bardziej spersonalizowane i dostosowane do nawet najbardziej wymagających potrzeb naszej skóry. Natomiast szeroki wybór olejków eterycznych sprawi, że będziemy mogli pachnieć dokładnie tak, jak tego sobie życzymy.

„Nie” dla szkodliwych substancji chemicznych

Wiele osób, które stosuje kosmetyki z naturalnym składem, zauważa poprawę swojego stanu skóry. Wszystko dzięki unikaniu szkodliwych substancji chemicznych, których pełno jest we wszelkiego rodzaju mydłach i kosmetykach produkowanych komercyjnie. Wielkie korporacje stawiając na ilość oraz charakterystykę globalnej sieci dostaw dodają do swoich wyrobów substancje, które, chociaż często są przebadane, nie tylko nie są dobre dla naszej skóry, ale także planety. Na szczęście, na ratunek przychodzą naturalne składniki wykorzystywane w ręcznie robionych kosmetykach, które są biodegradowalne i zdecydowanie lepsze dla środowiska.

Ekologia i ekonomia

Domowa produkcja kosmetyków i mydeł jest świetnym sposobem na walkę z ekologicznym kryzysem na świecie, a także z szalejącymi cenami niektórych komercyjnych produktów. W przypadku wielu kosmetyków komercyjnych największą część ceny stanowi marka, za którą często przepłacamy. Ręcznie robione kosmetyki są więc często tańsze, niż ich komercyjne odpowiedniki, a składniki są coraz łatwiej dostępne w sklepach zielarskich, a także w Internecie. Własna produkcja wiąże się także z ciekawym sposobem na spędzenie czasu, a gdy wyjdzie nam trochę więcej, niż sami jesteśmy w stanie zużyć, możemy bez problemu obdarować ręcznie robionym mydełkiem, czy innym kosmetykiem najbliższych. Poczucie satysfakcji z samodzielnego wykonania produktu — gwarantowana.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *